Polska jest bardzo pięknym krajem i można w niej spędzić nie tylko aktywnie czas, ale przede wszystkim w otoczeniu pięknych miejsc. Można je spotkać niemal w każdym regionie, ale warto odwiedzić polskie góry.

Pieniny zostały uznane za jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. Wybierając się na wycieczkę z dziećmi, warto tutaj skierować swoje kroki na szlak, który prowadzi na Trzy Korony. Docierając na szczyt czekać będzie na nas platforma widokowa. Warto jednak pamiętać, że wybierając się w góry, szczególnie z dziećmi, powinniśmy wybierać szlaki łagodne i proste do przejścia.

Kolejnymi górami, które warto odwiedzić to zdecydowanie Beskid Śląski. Decydując się na szczyt Barania Góra, będziemy mogli zobaczyć, skąd wypływa rzeka Wisła, gdyż to tu ma ona swój początek. Obok Beskidu Śląskiego można spokojnie wśród polskich gór wymienić Beskid Mały, a także Beskid Makowski, który jest nieco zapomniany przez turystów, a mimo to wart jak najbardziej swojej uwagi. Chcąc pozostać w Beskidach z całą pewnością nie możemy zapomnieć o Beskidach Sądeckich, które są bardzo atrakcyjne szczególnie dla turystów.

Można nie tylko skupić się na wędrówkach po górach, ale również odwiedzić Krynicę Zdrój, która słynie z pijalni wód leczniczych. Góry polskie to jednak nie tylko sam Beskid. Nie możemy tutaj zapomnieć o Bieszczadach, Sudetach czy też Górach Świętokrzyskich. Polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę, że osoby chcące je odwiedzać, coraz częściej szukają miejsc mniej zaludnionych, chcąc uciec od zgiełku, a cieszyć się otaczającym je pięknem. Oprócz pięknego krajobrazu można tu oddychać czystym, rześkim powietrzem, czego brakuje zdecydowanie w dużych aglomeracjach.

Polskie góry to bardzo atrakcyjne miejsce, ale jeśli bierzemy pod uwagę możliwość zamieszkania w nich, musimy sobie zdawać sprawę, że za tą atrakcyjnością kryją się niestety utrudnienia. Większość utrzymuje się tutaj z turystyki, produkcji regionalnej żywności. Mimo wszystko są to regiony warte poświęcenia czasu i z całą pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie.

Scroll to Top