Góry są piękne pod każdym względem. Idealne do spędzenia wolnego czasu, zarówno dla osób, które lubią przebywać wśród turystów jak i dla tych co lubią ciszę i spokój. Można więc z wielką stanowczością powiedzieć, że w górach odnajdzie się każdy. Warto jednak skupić się na miejscach, które są najciekawszymi w Polskich górach.

Nie wyobrażam sobie zwiedzania gór bez odwiedzenia Równicy. Jest on jednym z najbardziej znanych szczytów Beskidu Śląskiego. Można tutaj nie tylko odpocząć, ale znajdują się również atrakcje dla dzieci w postaci parku liniowego a także Leśnego Parku Niespodzianek, w którym można spotkać wiele atrakcji, a także nakarmić zwierzątka. Kolejnym, ale jakże ciekawym miejscem w naszych górach to Szyndzielnia. Jest to kolejny szczyt w Beskidach Śląskich, ale jego zwiedzanie jest znacznie prostsze, dzięki temu, że istnieje możliwość wjechania kolejką linową. Wjazd odbywa się w gondolach, które dzięki wielkim obszarom przeszklenia, z całą pewnością dostarczają już wiele pozytywnych wrażeń. Dzięki tej kolejce Góra Szyndzielnia może być odwiedzana zarówno przez dzieci jak i osoby niepełnosprawne, które na co dzień borykają się z problemami i mają trudność z poruszaniem się. Znajduje się tutaj również wieża widokowa, trasa rowerowa, dlatego też jest to atrakcyjne miejsce w polskich górach.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć, planując wycieczkę w góry to na pewno Morskie Oko. Jest to największe jezioro w Tatrach, uznawane jednocześnie za najpiękniejsze. Niestety w okresie leśnym w drodze do Morskiego Oka przewijają się tłumy turystów, a zatem jest to atrakcja dla osób, które niekoniecznie szukają spokoju. Warto jednak chociaż raz odwiedzić to miejsce. Kolejnym, ale jakże ciekawym miejscem jest Gubałówka. Można na nią wjechać koleją liniowo- terenową. Czekają tam na nas piękne widoki. Przy pięknej pogodzie możemy zobaczyć panoramę na Tatry, Zakopane, ale również na Beskid Żywiecki, Pieniny oraz Podhale.

Warto dodać, że chcąc odwiedzić Gubałówkę, należy się wybrać do Zakopanego. Jeśli skupimy się na szczytach, to wartym zwiedzenia jest najwyższy szczyt Karkonoszy czyli Śnieżka. Wielu turystów uznaje, że jest to najciekawsze miejsce w polskich górach. Jest położona na granicy państwowej więc dotarcie na jej szczyt może odbyć się zarówno od strony polskiej jak i czeskiej. Polskie góry z całą pewnością są miejscem bardzo atrakcyjnym, poza znanymi miejscami jak Morskie Oko, Czantoria, Gubałówka możemy znaleźć miejsca, które pozwolą na wypoczynek podziwiając piękny krajobraz.

Scroll to Top