System multimedialny


 

Centrum Górskie - Korona Ziemi umożliwia wszystkim zwiedzającym przeżycie niesamowitej przygody, przemierzając górskie szczyty pośród elity polskich ludzi gór, taterników, alpinistów i himalaistów. Dzięki, stworzonemu przez firmę Androbit z Krakowa, systemowi każdy może wyruszyć w ekscytującą podróż, zdobywając przy tym wiedzę i osiągając szczyty tworzące tak zwaną Koronę Ziemi. Nie zabraknie również emocji związanych z rywalizacją!

Podstawowym narzędziem w rękach gości są tablety pełniące rolę wirtualnych przewodników, wspomagane przez osoby z krwi i kości - pracowników centrum. Kiedy dostaniemy je do ręki rozpoczyna się cała zabawa. Wpierw tworzymy swoją drużynę, poprzez wpisanie jej nazwy oraz adresu e-mail. Następnie określamy przedział wiekowy. Aby ułatwić przyswajanie wiedzy, treści zostały dostosowane do wieku odwiedzających. Skompletowana ekipa rozpoczyna pierwszy etap, którym jest zwiedzanie.

Na tabletach prezentowane są informacje powiązane z eksponatami muzeum. Nowoczesna technologia, wykorzystująca tak zwane iBeacon'y, sprawia, że wyświetlają się one kiedy tylko znajdziemy się w pobliżu jednej z wielu ekspozycji. Drużyna pokonuje wyznaczoną trasę zwiedzania, poznaje historię tutejszych górali, a także wybitnych Polaków i ich niesamowite osiągnięcia. Nie lada gratką są nadzwyczaj realistyczne modele gór. Za sprawą elektroniki i nowinek technicznych góry przemawiają do zwiedzających, opisując dzieje swoje oraz kontynentów, na których się znajdują.

Po wchłonięciu całej wiedzy, zawartej w gablotach i makietach, przychodzi czas na rywalizację i...kolejną porcję multimedialnej rozrywki, czyli quiz.

Każda wyprawa wymaga solidnego planowania i przygotowania, dlatego pierwszym posunięciem każdej z drużyn jest określenie kolejności zdobywania każdego z dziesięciu szczytów. Następnie dobór odpowiedniego ekwipunku i w drogę! Zadanie polega na jak najszybszym przebyciu trasy i udzieleniu trafnych odpowiedzi na pytania dotyczące gór. Po zakończeniu wyprawy-quziu na wyświetlaczu tabletu pojawi się wynik drużyny i czas w jakim udało się ukończyć quiz. Najlepsze drużyny trafią na listę Top10, która będzie aktualizowana na bieżąco i wyświetlana w holu centrum. Pamiątką ekscytującej przygody będzie certyfikat zdobywców Korony Ziemi, a także piękne wspomnienia i solidna porcja wiedzy.

Powodzenia!!!

 

ipad team

568324a

androbit 2