Strona głównaGóry w Niemczech

Góry w Niemczech

Hasło: 

Harz
Schwarzwald
Szumawa

Odkrywanie Niemiec nie może obyć się bez eksploracji jego malowniczych pasm górskich, które są skarbem naturalnym tego kraju. Wśród nich szczególnie wyróżniają się Harz, Schwarzwald oraz Szumawa.

Harz to średniowieczne góry pełne mrocznych legend i folkloru. Rozciągające się pośrodku Niemiec, są domem dla Brocken – najwyższego szczytu, który stanowi scenerię wielu niemieckich legend, w tym słynnego zjazdu czarownic. Region ten jest również znany z gęstych lasów, malowniczych jezior i przepięknych średniowiecznych miejscowości.

Schwarzwald, znany w Polsce jako Czarny Las, to najbardziej zalesiony region Niemiec. Ta górska kraina słynie z bujnej roślinności, głębokich dolin oraz krystalicznie czystych jezior. Schwarzwald to także miejsce narodzin zegarów kukulek i dom dla wielu tradycyjnych niemieckich wiosek, które zachowały swój urok i autentyczność.

Szumawa, choć często kojarzona z Czechami, rozciąga się również przez tereny Niemiec i jest jedną z najciekawszych przyrodniczo i kulturowo krain w Europie Środkowej. Góry te kuszą nieskażoną przyrodą, zróżnicowanym krajobrazem i bogatą historią, która wpisuje się w utkany znad Odra tkaniny wielokulturowego dziedzictwa regionu.

Odwiedzając te góry w Niemczech, można doświadczyć niesamowitej mozaiki krajobrazów, od gęstych lasów, przez skaliste wzgórza, aż po niezliczone szlaki turystyczne prowadzące przez bogactwo flory i fauny oraz kulturowe perły regionów.