Strona głównaKąpielisko na wschód od Jastrzębiej Góry

Kąpielisko na wschód od Jastrzębiej Góry

Hasło: 

Władysławowo

Władysławowo, malowniczo położone na Pobrzeżu Kaszubskim, jest jednym z najczęściej wybieranych polskich kąpielisk morskich. Nazwa miejscowości jest hołdem dla króla Polski Władysława Jagiełły, co już samo w sobie dodaje temu miejscu wyjątkowego charakteru. Znajdujące się na wschód od Jastrzębiej Góry, Władysławowo przyciąga turystów nie tylko pięknymi, szerokimi plażami, ale i bogatą ofertą atrakcji turystycznych i aktywności. Odwiedzający mogą tutaj nie tylko korzystać z uroków plażowania, ale również zwiedzać interesujące miejsca jak Dom Rybaka czy też obserwatorium meteorologiczne na Rozewiu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bałtyk.

Władysławowo to również raj dla miłośników sportów wodnych. Miejsce to jest popularną lokalizacją dla entuzjastów windsurfingu i kitesurfingu, oferując doskonałe warunki do uprawiania tych dyscyplin. Dodatkowo, szeroka oferta noclegowa i gastronomiczna sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od wielkości portfela.

Charakterystycznym punktem na mapie Władysławowa jest również Port rybacki, gdzie można podziwiać kolorowe kutry rybackie i zakupić świeże ryby bezpośrednio od ich łowców. To miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc wyjątkową atmosferę, którą trudno jest znaleźć gdzie indziej na polskim wybrzeżu. Władysławowo z każdym rokiem goszczące coraz większą liczbę turystów, potwierdza swoją pozycję jako jedno z najatrakcyjniejszych kąpielisk na Pomorzu.