Strona głównaZalesione góry w południowej Belgii

Zalesione góry w południowej Belgii

Hasło: 

Ardeny

Ardeny, malownicze pasmo górskie, rozciągają się głównie przez południową Belgię, przechodząc częściowo również przez Luksemburg oraz Francję. Są to tereny niezmiernie cenione przez miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku, szczególnie ze względu na ich bogate zalesienie. Mimo iż Ardeny nie wyróżniają się szczególnie wysokimi szczytami – najwyższy punkt, Signal de Botrange, osiąga jedynie 694 m n.p.m. – to ich zróżnicowany krajobraz, pełen wzgórz, głębokich dolin rzecznych oraz gęstych, tajemniczych lasów, stwarza idealne warunki dla pieszych i rowerowych wędrówek. Obszar ten jest także domem dla licznych gatunków fauny i flory, z czego wiele jest unikatowych dla tego regionu.

Historia Ardenów jest równie fascynująca jak ich naturalne piękno. Region był świadkiem wielu ważnych wydarzeń, zwłaszcza podczas II wojny światowej, kiedy to tereny te stały się areną słynnej Bitwy o Ardeny – jednej z ostatnich dużych ofensyw Niemiec. Dzisiaj, oprócz walorów przyrodniczych, Ardeny przyciągają turystów zainteresowanych historią, oferując im możliwość odwiedzenia licznych zabytków i miejsc pamięci.

Ardeny, z ich tajemniczymi lasami, dziką przyrodą i bogatą historią, są niewątpliwie jednym z najbardziej urokliwych regionów Belgii, kryjącym w sobie wiele tajemnic do odkrycia na licznych szlakach turystycznych. Idealne miejsce dla tych, którzy pragną odpocząć od miejskiego zgiełku, wśród ciszy i spokoju nieskażonej natury.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł